STİCK ŞEKER

Sıcak veya soğuk kahve, çay gibi içeceklerin servisini yapan işletmeler, müşterilerin kullanmak isteyeceği şeker için stick şeker kullanır. Bu ürün kullanımıyla işletme ve müşteriye çok farklı avantajlar sağlar. Sadece kişiye özel olmasıyla hijyenik ürünlerdir. Kesme şeker paketlerinden de farklı olarak şeker miktarını ayarlama imkanı sunar. Gıda sektörü işletmeleri için ise bu ürünlerin israf edilmemesi adına daha kazançlı olmaktadırlar. Firmalar kendi logo ve marka isimlerini bu ürünlerde kullanarak, reklam ve kurumsallık açısında da iyi bir izlenime sahip olabilirler. Mottocup’ta baskılı stick şeker seçenekleriyle siz de bu avantajı markanız için tercih edebilirsiniz. 

Stick Şeker Nedir?

Gıda sektöründe tüm işletmeler, şeker, tuz gibi tatlandırıcıları masalarda hazır bulunduruyordu. Ancak bu durum işin hijyenik boyutu ve fazla kullanımı noktasında değişmeye başladı. Artık her masada kuşe kağıtlar içerisinde belirli miktarlarda toz şekerler kullanıma sunulmuştur. Bunlar el değmeden tamamen steril ortamlarda paketlenmektedir. Raf ömrü süresi boyunca da hava ile teması bulunmaz. Toz şeker paketleri, taşınması kolay ürünlerdir, kullanımı sonrasında ekstra olarak bir temizlik gerektirmez. Ayrıca stick şeker kağıdı geri dönüşüm özelliğiyle de çevre dostu olarak görülen ürünlerdendir. Stick şeker üretimi, diğer seçeneklerde olduğu gibi şeker pancarı, şeker kamışı ile yapılır. 

Stick Şeker Modelleri

Başta kahve ve çay olmak üzere birçok gıda ürününde kullanılan şekerler, işletmelerde müşterilere özel formlarıyla sofralarda olur. Kahve, çay tüketimlerinde tercih edilecekse özel olarak paketlenen stick toz şeker modelleri vardır. Bunları beyaz veya esmer toz şeker olarak ayırabiliriz. Esmer şeker, beyaz toz şekere göre son dönemlerde daha popüler olan seçenektir. Daha hafif ve sağlıklı bir içeriği vardır. 3 gr stick şeker ve 4 gr stick şeker olmak üzere çeşitlerini görebiliriz. Bunlar da hemen hemen bir küp şekere eşdeğer oran sayılır. Ancak paket içerisinden istediğiniz miktarı içeceklerinizde kullanarak az şeker tüketimi yapabiliyorsunuz. Çeşitlilik anlamında marka baskılı stick şeker seçenekleri de vardır. İşletmeler, kendi slogan ve isimlerine göre ayrı bir tasarımla fişek şeker bulabilir. Renk seçeneğinde istediğin tonları tercih edebilir, logolu stick şeker üretimi için sipariş öncesinde stick şeker üreticileri ile irtibata geçerek, tasarımlarınızı iletebilirsiniz. Markanız için en profesyonel tasarım ve kaliteli üretim seçeneğine sahip olan Mottocup ile avantajlı bir sipariş sürecini tercih edebilirsiniz.

Stick Şeker Neden Tercih Edilir?

İşletmeler artık hijyenik kuralları sağlamada teknolojinin getirdiği avantajlardan yararlanmaktadır. Geçmişte açık olarak ikram edilen şeker ve tuz gibi tatlandırıcılar, artık ambalajlı olarak belirli gramajlarda sunuluyor. Eğer açık bir sunum olsa bu ürünler herkesin ulaşabileceği bir durumda olur, hava veya su gibi unsurlara da maruz kalırsa sağlıksız bir forma bürünebilir. Bu yüzden ambalajlı hale getirilen şekerler daha çok tercih edilir olmuştur. Hijyenik olması dışında sağladığı diğer avantajlarda şunlardır;

  • Stick şeker baskılı seçenekleriyle de tercih edilebilir. Böylelikle firmalara kurumsallık sağlarlar. 
  • Baskılı şeker üretimiyle markalar reklamlarını da yapabilir. 
  • Stick şeker makinesi kısa sürede çok sayıda üretim yapabilmektedir. 
  • Kolay taşınabilirler. Seyahatlerinizde de yanınızda taşıyabilir, dökmeden kullanabilirsiniz. 
  • Toz şekere daha daha az maliyetlidir. Ambalajlı olmalarından dolayı israfın da önüne geçilmiş olunur. 

Baskılı Stick Şeker Fiyatları

Stick şeker fiyatları için belirleyici olan özelliklere bakacak olursak, şeker maliyeti ile başlanabilir. Sipariş verildiği dönemdeki şeker fiyatları ile birlikte bir maliyet çıkarılır. Ancak stick şeker toptan olarak sipariş verilirse maliyeti daha düşük olmaktadır. Ekstra olarak tercih edeceğiniz tasarım, kağıt kalitesi ve gramaj ölçüsü bunlara eklenir. 3 gr, 4 gr olmak üzere en fazla tercih edilen paketleme seçenekleri vardır. Esmer şeker veya beyaz toz şeker tercihleri de maliyette etki edebilir. Baskılı stick şeker toptan siparişleriniz için Mottocup’a istediğiniz tasarımları ve miktarı iletebilirsiniz. Tasarımlarınızın kağıtta daha kaliteli çıkabilmesi için yüksek çözünürlükteki vektörel tasarımları iletmeniz önemlidir. Daha fazla detay ve fiyat bilgisi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.