KARTON YEMEK KAPLARI

Yemek Kapları

1000cc Yemek Kabı

Yemek Kapları

Patates Kutusu

Gel-al tarzı mekanların ve evlere paket servis seçeneklerinin günden güne artmasıyla karton kaplara duyulan ihtiyaç da artmıştır. Özellikle sıcak yemeklerin muhafaza edilmesi ve kolay taşınabilirliği ile işletmelerin de gözdesi olan bu ürünler, düşük maliyetiyle, istenen tasarımla üretilmesiyle ve ihtiyaç duyulan ölçülerde bulunabilmesiyle de öne çıkıyor. Yemeklerin kaptan dökülmemesi için özel kapağı da bulunuyor. Karton yemek kapları sayesinde sadece kullan-at tarzı bir pratiklik de sağlanmıyor. Sıcak yemekler, bu kaplarda daha hijyenik koşullarda tüketiliyor. Mottocup’ta yemek kabı ihtiyaçlarınız için istediğiniz tasarımları bizlere ulaştırarak, ihtiyaç duyduğunuz sayıda ürünü temin edebilirsiniz.

Karton Yemek Kabı Çeşitleri ve Özellikleri

Karton kaplar hayatımızın hemen hemen her alanında yer alıyor. Gündelik yaşantımızdan da yola çıkarsak gittiğimiz restoranlarda, düğün vb. toplu organizasyonlarda, AVM’lerde, seyahatlerde, ofislerde, iş yerlerindeki yemekhanelerde karton kaplardan yararlanıyoruz. Ürünler istenilen yemek gramı dahilinde farklı ölçü birimlerine sahip olabiliyor. Bu yemek kapları daha kalın bir karton formuna sahip olduğu için sıcak ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Yemeklerin daha rahat tüketilmesi adına karton yemek kabi tasarımı geniş ve derin bir özelliğe sahiptir. Böylelikle kapak ile kapatılan yemek kaplarının dışarıya sızdırma yapması da önlenir. Özel makinelerde üretilen bu ürünler herhangi bir noktadan sızırma yapmaması için de en sağlam formlarda tasarlanırlar. Sıcak ile temas ettiklerinde karton kısmında form bozulmadan ilk üretildiği hali gibi kalabilirler. Karton yemek kabı çeşitleri ise ölçü farklılıklarına göre oluşmaktadır. 

Karton Yemek Kapları Kullanım Alanları

Günümüzde iş yerinde yemek molalarımızda tercih ettiğimiz mekanların birçoğu kullan at yemek kapları ile servislerini gerçekleştiriyor. Mekan içerisinde yemek yemeyi tercih eden müşterilerine yemek takımları ile servisini yapsa da artık paket servise olan talebin artmasıyla karton yemek kaplarının kullanımı da bir gereklilik olmuştur. Paket servislerde yemek taşıma kabı olarak bu ürünleri görebiliriz. İş yerlerinde yemekhanelerde, okul kantin ve yemekhanelerinde, hastanelerde, restoranlarda, düğün, sünnet vb. organizasyonlarda, toplu yemek organizasyonlarında, Ramazan aylarında iftar etkinlikleri vb. özel gün yemek etkinliklerinde karton yemek kapları ile yemek servisleri yapılabilir. Ayrıca kişisel olarak herkes seyahatlerinde ve piknik, kamp tarzı etkinliklerinde de bu ürünlerden yararlanabilmektedir. 

Yemek Kapları Fiyatları

Özellikle işletmelerin, fabrikaların sıkça tercih ettiği yemek kabi, istenen ölçü ve tasarımlarla üretilebiliyor. Sunulan standart tasarımlar dışında işletmeye ait logo gibi materyaller de bu ürünler üzerine aktarılabilir. Özel makineler ile üretimi gerçekleştirilen karton kaplar, seri üretim ile çok sayıda elde edilebilir. Karton yemek kapları fiyatları olarak net bir aralıktan bahsedilemez. Ancak bu ürünlerin düşük maliyetli olduğu belirtilebilir. Fiyata etki eden farklılıkları ise genelde tercih edilen tasarımı, baskılı yemek karton kabı seçenekleri ve yemek kabı ölçüsü olarak söylenebilir. Mottocup’ta ihtiyacınıza uygun olarak yemek kabı ölçüsünü ve tasarımını bizlere iletebilir ve avantajlı fiyatlarla temin edebilmektesiniz. 

Yemek Kabı Ölçü Birim Özellikleri

Yemek kabı için standart bir ölçü birimi yoktur. Çünkü yemek kabı ile tüketeceğimiz yemeklerin farklı porsiyonlarda olmasıyla yemek kaplarında da farklı ölçüler görebiliriz. 

550 cc karton yemek kabı ile 750 cc karton yemek kabı ve 1000 cc karton yemek kabı bu ihtiyaçlar için tercih edilen ölçülerdir. 

Karton Yemek Kabı Kullanmanın Avantajları

Fazla sayıda bir müşteri potansiyeli olan işletmeniz varsa ya da düzenleyeceğiniz bir yemekli organizasyon varsa tek kullanımlık yemek kapları ile her anlamda avantajlı olursunuz. Öncelikle bu ürünler seri üretime tabi tutulduğundan daha düşük maliyet ile sizlere ulaşır. 500’lü yemek kabı, 1000’li karton yemek kabı gibi seçenekler ile servislerinizde zamandan kazanır, yemek sonrası servis ürünlerini geri toplamanız, temizlemeniz gerekmez. Karton yemek kapları, geri dönüştürülebilir formda olduğundan tek kullanımlılık özelliği doğa dostu olarak bilinir. Sıcak ve soğuk yemek tüketimlerinde rahat kullanılırlar. Sıcağa dayanıklı karton gıda kabı ile paket servislerinde de yemekler sıcaklıklarını fazla kaybetmezler. 

Ayrıca taşınabilir yemek kabı olarak da yemeklerin ulaştırılmasında pratiklik sağlarlar. 

Yemek Kabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karton kaplarının tercih edilmesi sizlere büyük avantajlar sağlasa da bunları tercih ederken kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. İşletmenizde veya organizasyonda sunacağınız yemeklere uygun bir yemek kabı tercih etmelisiniz. 2-3 çeşit bir yemek sunumu olacaksa 550 cc,750 cc gibi farklı ölçülerden yararlanabilirsiniz. Yemekler yanında aperatif ürünler de olacaksa karton patates kutusu ile bunları servis edebilirsiniz. Karton sıcak yemek kapları için de tek duvarlı veya çift duvarlı seçeneklerine dikkat etmelisiniz. Eğer sıcak yemek ikramı olacaksa daha dayanıklı formları tercih edin. İşletme için bir ürün tercih edilecekse daha profesyonel bir servis için karton yemek kaplarını renkli ve özel baskılı olarak tercih edebilirsiniz.