KARTON ÇORBA KASESİ

Çorba Kasesi

16oz Çorba Kasesi

 

Geri dönüştürülebilir karton ürünlerle birlikte neredeyse tüm sektörler bu “kullan-at” ürünlerin kullanımını arttırdı. Ürünlerin üretim maliyetinin az olması ve geri dönüştürülebilir özellikte olması her anlamda avantajı beraberinde sağlamış oldu. Çorba kasesi olarakta özellikle toplu organizasyonlarda karton çorba kasesi çeşitleriyle pratik ve kolay bir sunum imkanı elde ediliyor. Mottocup da organizasyonlarda büyük bir kolaylık sağlayacak, işletmelerinizde gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz karton kase çeşitleri ile bu avantajı sizlere sunuyor. 

Karton Çorba Kasesi Çeşitleri

Yemekli büyük organizasyonlarda ana yemekler öncesinde ikram edilen çorbalar için karton kase çok büyük bir avantaj sağlar. Yüzlerce davetliye cam, porselen gibi materyallerden yapılan ürünleri yetiştirmek oldukça zor olabilir. Sunum öncesinde bunların hazırlanması, temizlenmesi gibi durumlar organizasyonlar için zaman kaybı ve ekstra masraf yaratabilir. Resmi veya daha kurumsal organizasyonlarda bu tarz ürünler kullanılsa da son zamanlarda yemekli organizasyonlarda çorba kasesi karton olarak daha fazla tercih ediliyor. Restoranlar, tabldot servis yapan firmalar, evlere servis yapan restoranlar ile düğün, sünnet düğünü gibi organizasyonlarda bu seçenekleri görüyoruz. Karton kase kapaklı ve kapaksız olarak tercih edilebilir. Restoran veya organizasyonlarda kapaksız çeşidi tercih edilirken, sipariş alınan yerler kapaklı versiyonunu tercih etmektedir. 

Karton Çorba Kasesi Kullanım Alanları

Kağıt çorba kasesi olarak da bilinen bu ürünlerde kullanım alanı olarak geniş bir seçenek mevcuttur. İş yerlerine yemek dağıtımı yapan firmalar, fabrikaların yemekhaneleri, okul kantinleri ve yemekhaneleri, düğün ve sünnet gibi organizasyonlar, Ramazan aylarında yemek dağıtımı yapan firmalar, tabldot usulü yemek veren restoranlar, evlere sipariş götüren restoranlar ve bunun gibi daha birçok firma ya da kişi karton çorba kaselerini tercih ediyor. Toplu alımlarda çok daha az maliyet gerektiren ürünler, hem yemeklerin daha rahat ikram edilmesini sağlıyor hem de daha kolay toplanarak geri dönüşüme kazandırılıyor. Bu ürünler ayrıca kimi yerlerde salataların ikram edilmesinde de tercih ediliyor. Sıcağa karşı yüksek dayanıklılık göstermesi ile yemekler çok rahat bir şekilde muhafaza edilebiliyor. 

Karton Çorba Kasesi Fiyatları

Büyük bir organizasyon düzenleyecek herkes karton kase toptan seçeneklerini tercih eder. Bu daha az maliyet ortaya çıkarır. Karton çorba kasesi en ucuz şekilde temin edilmek istenirse karton çorba kasesi 1000 adet ve 500’lü gibi seçeneklerle alınabilir. Bu teminlerde kağıt çorba kasesi fiyatları belirleyicisi karton kaselerin kalitesi ve kapaklı tercihleri olacaktır. Çorba kasesi kağıt ile üretiminde tek duvarlı veya çift duvarlı seçenekler görülür. Sıcağa karşı en yüksek korumayı sağlayan seçenekler, karton kaselerin baskılı ve renkli olması fiyata etki eder. En uygun ve firmanızı için özel tasarımları Mottocup’ta bulabilirsiniz.

Karton Çorba Kasesinde Ölçü Birimleri

Karton bardaklarda en standart olarak bilinen ve tercih edilen 16 oz seçeneğidir. 16 oz karton çorba kasesi 470 cc kapasitesindedir. Bunun dışında 13 oz karton çorba kasesi ve 14 oz karton çorba kasesi de vardır. 

Karton Çorba Kasesi Kullanım Avantajları Nelerdir?

Toplu yemek organizasyonlarında sıcak yemeklerin ikramında düzenli ve hijyenik bir ikram yapılmasını sağlar. Düğün, sünnet, cenaze ya da şirketlerin kalabalık etkinliklerinde dilediğiniz ölçülerde bunları tercih edebilirsiniz. Diğer servislik ürünlere göre taşıması daha kolaydır ve sonrasında temizleme gibi bir işleme de gerek duyulmaz. Buna karşın geri dönüşümü sağlanan ürünler olmasıyla çevreye de zarar vermezler. Çorba dışında tatlı, salata için de kullanılabilir. İçerisindeki zeytinyağı, şerbet gibi sıvı maddeleri dışarıya taşırmazlar ve oldukça temiz bir kullanım sağlarlar. 

Karton Çorba Kasesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karton kase tercihlerinde kullanılacak organizasyona ve kullanım sayısına göre tercihinizi yapın. Eğer oldukça fazla bir katılım olacaksa, mesela Ramazan ayında yemek ikramı, bir fabrikanın yemekhanesinde kullanımı vb. durumlarda karton çorba kasesi 500 adet, 1000 adet olarak tercih edilmelidir. En uygun karton kase fiyatları arayışınızdan da sıcak ve soğuk ikramları en hijyenik ve sağlam şekilde ikram edebileceğiniz seçeneklere öncelik verin. Daha kurumsal bir ikram veya organizasyon düşünüyorsanız bu ürünlerin üzerine kendi logonuzu bastırabilir, dilediğiniz renklerde tasarımını yaptırabilirsiniz. Mottocup’ta sunulan çorba kabı seçeneğinde özel bir tasarım isterseniz firmamızla irtibata geçerek isteklerinizi iletebilirsiniz.