TEK DUVARLI KARTON BARDAKLAR

Tek Duvarlı Karton Bardaklar

4oz Karton Bardak

Tek Duvarlı Karton Bardaklar

7oz Karton Bardak

Tek Duvarlı Karton Bardaklar

8oz Karton Bardak

Tek Duvarlı Karton Bardaklar

12oz Karton Bardak

Tek Duvarlı Karton Bardaklar

14oz Kağıt Bardak

Tek Duvarlı Karton Bardaklar

16oz Kağıt Bardak

Tek Duvarlı Karton Bardaklar

22oz Kağıt Bardak

Tek Duvarlı Karton Bardaklar

32oz Kağıt Bardak

Karton bardaklar plastik bardaklara göre daha ekonomik ve sağlıklı olmasının yanında hem sıcak hem de soğuk içecek tüketimine oldukça uygundur. Son teknoloji ile ürettiğimiz karton bardaklarımız istediğiniz doğrultuda tasarım ile şekillenmektedir. Kullanım alanları genellikle fast food zincirleri, kafeler, kurumsal etkinlikler gibi yerlerdir. ölçü birimi olarak oz kullanılan karton bardaklar tek duvarlı ve çift duvarlı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Tek duvarlı karton bardaklar adından anlaşılacağı gibi tek katmandan oluşmaktadır. Hem sıcak hem soğuk içecek tüketimine uygun olmasının yanında içecek çok sıcak ise bardak tutucu ile kullanılması konforu arttıracak ve el yanmasını engelleyecektir. 2,5 oz ile 16 oz arası tüm boyutlarda üretilebilen tek duvarlı karton bardaklar tasarım ve renk konusunda tamamen hayal gücünüz ile sınırlıdır.

Kağıdın hayatımızdaki yeri kırtasiye sektöründe değildir. Dekor ürünlerini oluşturmada veya yiyecek, içecek gibi ürünlerin servisinde de kağıt teknolojisinden yararlanılır. Özellikle ofis ve dış mekanlardaki tüketimlerde kağıttan üretilen karton bardak ürünleri çokça işlev görür. Karton bardaklar plastik seçeneklere göre çok daha sağlıklıdır, tek kullanımlık olmalarıyla da daha pratik bir kullanım sunar. Tek kullanımlık olmaları sadece işin temizlik noktasında fayda sağlamaz. Hastane, ofisler, okul vb. kamu alanlarında hijyeni sağlamaya yönelik de oldukça fayda sağlamaktadırlar. Bu seçenekler içerisinde tek duvarlı karton bardaklar tek katmandan oluşan ancak sıcak ve soğuk içecekler için rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. 

Sağlıklı ve Pratik Tek Duvarlı Karton Bardaklar 

Karton bardaklarda katman sayıları ihtiyaca göre değişebilir. Daha dayanıklı olarak çift duvarlı karton bardaklar bulunabilir. Tek duvarlı karton bardak seçenekleri de sıcak veya soğuk içecek tercihlerinde oldukça kullanış sağlar. Bununla birlikte bardak ölçüleri noktasında da farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek onlarca farklı seçenek mevcuttur. Kullanım ihtiyaçlarında su, kahve, çay, Türk kahvesi gibi ürünlerin tüketiminde kullanılırlar. Oldukça fazla talep edilen ya da al-götür hizmeti veren işletmeler genelde bu ürünlerden yararlanır. Eğer Türk kahvesi, espresso gibi daha az miktarda sunulan kahve çeşitleri varsa burada 4 oz karton bardak çeşidi tercih edilebilir. İstenen içecek miktarı arttıkça ölçü birimi de değişecektir. 7 oz karton bardak veya 8 oz karton bardak kahve, çay, su gibi içeceklerde tercih edilirken, 12 oz karton bardak, 14 oz karton bardak, 16 oz karton bardak, 22 oz karton bardak ve 32 oz karton bardak ürünleri istenen içecek miktarı arttığında ya da soğuk içecekler için de tercih edilebilir. 

Tek Duvarlı Karton Bardak Özellikleri

Üretim kolaylıkları sayesinde işletmelerin ihtiyacını sürekli karşılayabilen karton bardak modelleri maliyet konusunda da çok avantaj sağlar. Kağıttan üretilen karton bardaklarda üretim maliyeti oldukça düşüktür. Bu sayede fazla olan müşteri sirkülasyonunda ihtiyaç duyulan bardak ihtiyacı en düşük maliyetle karşılanacaktır. kişiye özel tek kullanımlık olmaları da hem müşteriler hem de işletmelerin hijyen arayışında çok fayda sağlamaktadır. Geri dönüştürülebilir üretimi sayesinde de doğa dostu bir kullanım sunarlar. Parçalanabilir olduklarından zararları yoktur. Tek duvarlı karton bardak üretiminde en yüksek şekilde sızdırmazlık sağlanır. Böylelikle ister seyahat ederken isterseniz günlük olarak ofisiniz tercih edin çok temiz bir kullanıma imkan sağlarlar. Bu ürünlerin baskılı karton bardak seçenekleriyle de kişiselleştirme yapabilirsiniz. Markanız veya iş yerleri için istenen tasarımlarla karton bardakları tercih edebilirsiniz. 

Tek Duvarlı Karton Bardakların Kullanım Alanları

Kullanımının sağladığı hijyen ve kolaylıkla birlikte karton bardaklar birçok alanda tercih edilebilir. Tek kullanımlık karton bardak hastane, okul kantinleri, iş yerleri, AVM’ler, muayene bekleme odaları, kafeler, restoranlar, spor salonları vb. birçok yerde karton bardak tercih edilir. Bu kullanıma daha kurumsallık katmak isteyenler bu tercihlerini karton bardak baskı olarak da kullanabilmektedir. Ayrıca seyahat boyu tercihleri de bulunur. Seyahat ederken arabanızda ikramlarınız için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede yanınıza fazla eşya almaktan da kurtulmuş olursunuz. Büyük veya küçük organizasyonlarda da içecek ikramlarınız için oldukça pratik bir seçim olabilmektedirler. 

Eviniz ve İş Yeriniz İçin En Kullanışlı Karton Bardaklar

Evinizde ağırlayacağınız çok sayıda misafir için karton bardaklar çok kullanışlı bir tercih olabilir. Doğum günü, nişan ya da küçük organizasyonlarınızda evinizdeki sofra düzeninizde size temizlik noktasında zahmet çıkarmazlar. İş yerleri noktasında da hijyen, temizlik, hızlı hizmet gibi faydalar sağlar. Bunun dışında baskılı tek duvarlı karton bardaklar işletmeler için iyi bir reklam aracı olarak da kullanılabilir. Kağıt bardak baskı için işletmeye özel tasarımlarla üretilebilir. Markanızla özdeşleşecek tarzdaki karton bardak tasarımları müşteriler tarafından daha ilgiyle karşılanabilir. Ürünler üzerine isim yazma gibi işlemlerde ancak karton bardaklarda mümkün olabilmektedir. 

Tek Duvarlı Karton Bardaklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karton bardak tercihlerinizde ürünlerin hem saklanması hem de tasarımı noktasında bazı noktalara dikkat etmeniz gerekecektir. Bunlar sağlığınız ve ürünleri en kullanışlı şekilde kullanmanız için çok önemlidir. Karton bardaklarda her içecek için farklı bir ölçü gerekir. Karton kahve bardağı 7,8 veya 12 oz gibi ölçülerde tercih edilirken, yüksek ölçü birimlerinde sıcak içecekler kadar soğuk içeceklerde kullanılabilir. Kullanım ihtiyacına göre bir tercihi yapmalısınız. Eğer hizmet verirken kahve, çay bardağı boyunda bir seçenek sunuyorsanız küçük, orta ve büyük boy olarak seçeneklere sahip olmalısınız. Toptan karton bardak tercihinizde bu ihtiyaçlarınızı mutlaka karton bardak üreticisi bilmelidir. Bardaklar 50 li karton bardak, 25’li veya 100’lü karton bardak gibi paketlemelerde olabilir. Bunların en sağlıklı ortamlarda muhafaza edildiklerine emin olmalısınız. En uygun kağıt bardak fiyatları ve en kullanışlı, sağlıklı seçenekler için Mottocup seçeneklerine göz atmanız size avantajlar sağlayacaktır. 

Tek Duvarlı Karton Bardak Ölçü Birimleri Nasıldır?

Kartonbardak çeşitlerinde ölçü birimleri farklı bir şekilde ifade edilir. Oz olarak gördüğümüz değer karşılığındaki ml değeri en fazla merak edilen bir konudur. Karton bardak kaç ml konusunda her oz miktarına göre bir cevap verilebilir. 1 oz hemen hemen 30 ml olurken, 4 oz 112 ml, 7 oz 200 ml, 8 oz 225 ml, 12 oz 340 ml, 14 oz 414 ml, 16 oz 473 ml, 22 oz 650 ml, 32 oz 946 ml olarak ifade edilir. 4-10 oz arası küçük karton bardak kategorisine girerken bu sayının üstündekiler orta ve büyük karton bardak seçenekleri için sunulur.