DONDURMA KABI

Dondurma Kabı

100 CC Ice Cream Bowl

Dondurma Kabı

200cc Dondurma Kasesi

Dondurma Kabı

230cc Dondurma Kasesi

Özellikle yaz dönemlerinde tüketimi artan dondurma, çoğu insanın en sevdiği tatlı seçenekleri arasındadır. Üreticiler, birbirinden lezzetli dondurma seçeneklerini müşterilerle buluştururken dondurma kapları ihtiyacı olur. Kimi kafeler cam seçeneğini tercih etse de artan taleple birlikte birçok üretici karton dondurma kabı tercih etmeye başlamıştır. Mottocup olarak ister evlerinizde kullanım için, isterseniz de işletmelerinizde için olsun dilediğiniz ölçüdeki dondurma kabı çeşitlerini bulabilirsiniz. 

Dondurma Kapları Çeşitleri

Dondurma lezzetine hayır diyemeyenler için artık en sevdiği tatlardan da dondurmalar elde ediliyor. Yaz aylarında özellikle sadece dondurma üretimi yapan mekanlar sıralar oluşturacak kadar rağbet görüyor. Onlarca farklı çeşit dondurma, istenilen ölçüdeki dondurma kaseleri ile servis edilir. İşte tam olarak bu noktada da dondurma kaplarına ihtiyaç duyulur. Oldukça fazla talebin olduğu yerler, karton özellikteki dondurma kaplarını tercih etmek durumunda kalır. Bu hem daha az maliyetlidir hem de istenilen tasarımlarla birlikte daha hoş bir sunum imkanı da yakalanır. Dondurma kapları çeşitleri olarak büyük, orta ve küçük ebatları dışında renkli dondurma kapları, baskılı dondurma kapları, şeffaf dondurma kapları, karton dondurma kasesi gibi ürünleri sayabiliriz. 

Karton Dondurma Kapları Özellikleri

Kağıttan üretilen karton bardak veya karton kaseler, kullanıldıkları her alanda hijyen ve konfor sağlar. Bunların üretim tercihinde tek duvarlı veya çift duvarlı olarak seçenekler mevcuttur. Çift duvarlı karton seçeneği daha çok sıcak içecek ve yiyecekler tercih edilse de dondurma tüketimlerinde de soğuğa karşı üst düzey dayanıklılık ve sızdırmazlık göstermesiyle de tercih edilir. Karton kaseler yuvarlak bir şekle sahiptir. Bardak seçeneklerine göre çok derin olmazlar. Ölçü birimi artmasıyla genişliklikleri artar. Ayrıca karton dondurma kasesi üretimi ve malzemeleriyle birlikte sağlığa zararlı değildir. Dönüştürülebilir ürünler olduğu için doğa dostu ürünler olarak gösterilir. 

Dondurma Kap Fiyatları

Dondurma kasesi karton olarak tercih edilen seçenekler kullanım alanına göre değişir. Eğer işletme sahibiyseniz farklı bir kap tasarımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Burada renkli dondurma kapları ile üzerine işletmenizin logosunu ve sloganını kullanabilirsiniz. Böylelikle daha kurumsal ve ilgi çekici bir servis imkanı elde edersiniz. Ev veya ofisinizde kullanacağınız bir seçenek ararsanız hazır tasarımlarla da dondurma keyfinizi çıkartabilirsiniz. Dondurma kasesi fiyatları diğer ürünler de olduğu gibi üretim özellikleri, tasarımı, baskılı seçenekleriyle değişebilir. Karton dondurma kabı üreticileri artık teknolojinin yardımıyla çok fazla sayıda üretim sağlayabilmekte ve ürünleri istenilen tasarımlarla üretebilmektedir. Mottocup’ta istediğiniz ölçülerdeki ürünlerde istediğiniz tasarımları tercih edebilirsiniz. Toptan alım tercihlerinde en uygun dondurma kabı fiyatları için Mottocup seçeneklerine göz atmayı unutmayın.

Karton Dondurma Kasesi Kullanımının Avantajları 

Talebin fazla olduğu mekanlar, işletmeler dondurma kabı karton ile sunum ürünlerinde hem daha az maliyet harcar hem de ürünlerin temizlenmesi noktasında da zaman kazanmış olur. Ancak karton dondurma kasesi kullanmanın avantajları sadece bunlarla sınırlı değildir.

  • Renkli, baskılı, sade tasarımlar gibi birçok seçeneğe sahiptirler. 
  • Zevkinize göre hazır tasarımlardan yararlanabileceğiniz gibi istediğiniz tasarımları da bu ürünlerde kullanabilirsiniz.
  • Soğuk ve sıcağa dayanıklıdırlar. Dondurmanın erimesi gibi durumlarda sızdırmazlık özellikleri ile ürünün dışarıya akmasına engel olunur.
  • Küçük, orta ve büyük ebatlarda farklı ölçülere sahiptirler.
  • Geri dönüştürülebilir ürünlerden imal edilirler. Bu sayede doğa dostu bir kullanım sunulur.
  • Bu tarz ürünleri toplu organizasyonlarda, davetlerde tatlı ikramlarınız için de kullanabilirsiniz.

Dondurma Kapları Ölçüleri Nasıldır?

Dondurma kaplarında ölçü birimi genelde 100 cc ile başlar. Sonrasında 150 cc, 200 cc, 230 cc, 300 cc, 400 cc, 430 cc, 500 cc ve 1000 cc gibi dondurma kapları da bulunur. 100 cc dondurma kabı 60 grama denk gelmektedir. En standart kullanımı karton dondurma kasesi 200 cc olanıdır. 

Dondurma Kabı Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dondurmalık kase tercih ederken kullanıcılar bu ürünlerin hangi alanda kullanılacağını göz önüne alması gerekir. Eğer işletmeniz için ise ve isteğe göre top adedi, miktar üzerine dondurma servisiniz varsa mutlaka farklı ebatlarda kağıt dondurma kabı bulundurmanız gerekir. Ancak piknik veya toplu organizasyon gibi etkinliklerde standart bir ölçüde dondurma kabı işinizi görecektir. 200 cc dondurma kabı genelde bu gibi organizasyonlarda kişi başına porsiyon olarak idealdir. Her iki durumda da kişi sayısı göz önüne alınarak 1000’li dondurma kabı gibi sipariş etmeniz daha az maliyetli olacaktır. Karton dondurma kasesi üreten firmalar toplu organizasyonlara yönelik olarak seri üretimlerinde çok daha fazla sayıyı sağlayabilmektedir. Üstelik bunları istediğiniz tasarımlarda da temin edebiliyorsunuz. Bunların dışında ise karton dondurma kaplarındaki tasarım, eğer işletmeye ait ise baskılı dondurma kabı olmalıdır. Böylelikle hem daha iyi bir imaj yaratabilir ve reklamınızı yapabilirsiniz.