Türkiye’de Karton Bardak Pazarı

Türkiye'de Karton Bardak Pazarı

Tek kullanımlık özelliğiyle birçok sektörde ve alanda kullanılan karton bardaklar, her geçen gün artan taleple yükselişte olan sektörler arasındadır. Kullanımının hijyenik olması ve markalara özel baskıları sayesinde kurumsallık katması sayesinde her beklentiyi de karşılayabilen ürünlerdir. Tüm dünyada yeme-içme firmaları, catering şirketleri, kafeler, ofisler bu ürünleri belirli aralıklarla sipariş veriyor. Ancak son yıllarda bu yönde yaşanan sipariş artışı ile sektör çok daha önem kazanmıştır. Türkiye’de karton bardak pazarı içerisinde bu artışta yerini alan ülkeler arasındadır. 

Markalar İçin Baskılı Karton Bardak Seçenekleri

Üretiminde selüloz ve PE gibi kaplama materyallerinin yer aldığı karton bardakların hayatımızdaki yeri her geçen gün artıyor. Belki de gün içerisinde adımımızı attığımız her mekanda karşılaşabileceğimiz bu ürünlerin üretimi de belirli bir standardı gerektirir. Özel makinelere gereksinim duyulur. Makine ihracatı daha çok Asya ülkelerinden sağlanır. Dünyanın farklı coğrafyalarında yer alan karton bardak üreticileri bu makineleri tedarik ederek üretimlerini gerçekleştirir. Seri bir üretime sahip olduklarından karton bardak toptan sipariş daha revaçtadır. Hem üretim firmasına hem de kullanıcılar toptan alışverişle avantajlı duruma geçerler. Karton bardak üzerine baskı seçenekleri de markalar için ayrı bir avantaj sağlar. Gıda işletmeleri, kafeler, restoranlar vb. markalar baskılı karton bardak tercihleriyle daha kurumsal bir görünümü yakalayabilir, tanıtımlarını da bu ürünler aracılığıyla gerçekleştirebilirler. 

Türkiye’de Karton Bardak Siparişi

Türkiye genelinden önce dünyada artan tek kullanım ürün talebine baktığımızda karton ürünlerin çok büyük bir sektör haline geldiğini görebiliriz. Karton bardaklarda da durum çok farklıdır. Çünkü kafe, çay tüketimi ülkemizde oldukça fazladır. Bunları gel-al noktalarından almak, sipariş vermek isteyen kullanıcılara bu ürünler aracılığıyla hizmet verilir. Toptan karton bardak siparişlerinde markalar kendilerine özel tasarımları da tercih edebildiklerinden artık bu ürünlerin kullanımı bir gereklilik olmuştur. Markalar dışında elbette kamu veya özel kurumlar da ofisler içerisinde bu ürünlerin tercih eder. Hastaneler, okullar, kantinler, içecek ikramlarını 7oz karton bardak, 4 oz karton bardak tarzı seçeneklerle sağlar. 

Karton Bardak Kimlere Satılır?

Kağıt bardakların sağlanacağı sektör çok geniştir. Kişisel olarak da evlerimizde bu ürünlere yer verebiliriz. Özellikle piknik, kamp, catering kahvaltı aktivitelerimizde mutlaka yanımızda bulundurduğumuz bu ürünler sayesinde içecek ikramları daha zahmetsiz olur. Karton bardak üretimi geri dönüşüme uygun olarak yapıldığından da doğa dostu bir seçenek sunar. Elbette bir karton bardağın kalitesini belirleyen etmenler de vardır. Bu da karton bardak fiyatları için belirleyici bir durumdur. Selüloz ve PE kaplama kalitesi ne kadar yüksek veya iyiyse ürünler de o derece kaliteli olacaktır. Catering firmaları, kafeler, çay ocakları, restoranlar, okul kantinleri, yemekhaneler, ofisler, büyük firmalar karton bardakların tedariğinde yer alan en önemli müşterilerdir. 

İstanbul Karton Bardak Pazarı

Üretimi noktasında özellikle sanayileşmiş kentler daha öne çıkar. İstanbul karton bardak pazarı hem üretim hem de talep açısından çok önemlidir. Çünkü catering firmalarının, büyük markaların yer aldığı önemli bir kenttir. Bu noktada üreticiler de İstanbul ve yakın çevresi içerisinde yer alarak ihtiyaçları hızlı bir şekilde karşılayabilir. Tabii, çevre kentler veya ülkenin herhangi bir yerine de toptan siparişler gönderilmektedir. Online siparişlerde markanıza ait tasarımların dosyalarını ilettiğiniz takdirde karton bardak baskılı olarak da temin edilebilir. Karton bardak fabrikası olarak hizmet veren firmalar ürün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir